Jak działa agregat skraplający?
- Szczegóły
Agregat skraplający zapewnia odpowiednią temperaturę chłodzenia w komorze chłodniczej. Urządzenie do przechowywania artykułów, w celu przedłużenia ich trwałości, musi być zaprojektowane i wykonane z odpowiednich materiałów, by zakłady spożywcze, mięsne, rybne i gastronomiczne, mogły przechowywać produkty, bez obaw, że temperatura może ulec podwyższeniu.
Jak działa agregat skraplający?
Agregat skraplający jest podłączany do systemu chłodniczego, w celu obniżenia temperatury. Wykorzystywany jest na produkcji, w pomieszczeniach chłodniczych i zamrażarkach. Jest niezwykle wydajnym urządzeniem i pracuje w niezwykle trudnych warunkach. Freon jako czynnik chłodzący gromadzi się w parowniku i pobiera ciepło z elementów, umieszczanych na zewnątrz. Gaz po ogrzaniu zaczyna parować. Następnie jest wciągany przez sprężarkę, co sprawia, że ciśnienie chłodnicze oraz temperatura wzrastają. W skraplaczu następuje skraplanie, w czasie procesu, oddaje ciepło. Czynnik chłodzący obniża ciśnienie i temperaturę parownika, do którego trafia ponownie. O to, by była odpowiednia temperatura, dba firma Klimapro, oferująca kompleksowe usługi w dziedzinie projektowania, montażu i serwisu urządzeń chłodniczych.
Czym jest komora chłodnicza?
Komora chłodnicza zbudowana jest z przegród, zapewniających odpowiednią izolację, dzięki której jest możliwość przechowywania produktów, w celu przedłużenia trwałości. Urządzenie jest kluczowe dla wielu branż: spożywczej, mięsnej, rybnej, gastronomicznej. Stosowane jest tam, gdzie zachodzi konieczność chłodzenia. Każda komora jest projektowana na zamówienie, ponieważ inne są potrzeby, każdej firmy. Urządzenie wykonywane jest z materiałów o wysokiej wytrzymałości na bezwonność, ściskanie, gnicie i chemiczną stabilność. Komora chłodnicza musi utrzymać właściwą temperaturę, dlatego tak istotne jest dobranie odpowiednich elementów montażowych. Wyposażona jest również w półki, oświetlenie oraz drzwi wykonane z aluminium lub ze stali nierdzewnej.